Investice do BTCBitcoin - tipy na nákup

BITPANDA.COM - návod na online nákup bitcoinu a dalších kryptoměn

BITPANDA.COM - návod na online nákup bitcoinu a dalších kryptoměn

Nákup kryptoměn na bitpanda.com - aktualizováno 2020

 

BITPANDA - HOW TO BUY CRYPTOCURRENCIES STEP BY STEP (English manual)

Bitpanda.com je solidní rakouská platforma nabízející prodej bitcoinu, ethereum, litecoin, dash, ripple a dalších kryptoměn za eura, dolary, libry a švýcarské franky. Na trhu kryptoměn již působí přes 5 let. Vyniká velmi širokou nabídkou kryptoměn i platebními možnostmi. Jako nejzajímavější typy plateb se pro české klienty nabízí bankovní převod, který je plně bez poplatků pro výplatu i vklady a dále platební karty, které nabízí převod online.

Nákup kryptoměn na bitpanda.com je intuitivní, jendoduchý a bezproblémový a navíc zde máte k dispozici bezkonkurenčně širokou nabídku kryptoměn:

Bitpanda nabízí opravdu široké portfolio kryptoměn

Jak tedy začít s obchodováním kryptoměn?

 1. Založte si zdarma účet na bitpanda.com
 2. Proveďte ověření účtu - jinak nebudete moci provést depozit pro nákup kryptoměn
 3. Pak už jednoduše nakupujte kryptoměny / prodávejte kryptoměny
 4. Samozřejmě si můžete kdykoliv převést EURa zpět do své banky.
Všechny kroky si zde postupně probereme ...

Postup založení účtu na bitpanda.com

Účet založíte v několika mále jednoduchých krocích: nejprve zadáte jméno, heslo a adresu e-mailové schránky, na který vám obratem přijde zpráva s odkazem, kterým potvrdíte pravost emailu. V dalším kroku se přihlásíte zadanými údaji. Už teď vidíte plně funkční portál bitpanda.com. Jen jste ještě omezeni v tom co můžete a nemůžete dělat.  V tomto okamžiku máte pouze základní neověřený účet, kterým můžete prouze prodávat kryptoměny.

 limity ověřeného a neověřeného účtu na bitpanda.com

Je tedy třeba účet ověřit.

Postup ověření účtu na bitpanda.com

Pro verifikaci totožnosti uživatele používá Bitpanda službu IDNow, pomocí které budete přes videokoferenci ověřeni online. Je to poměrně rychlý proces, ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny. Videokonferenci můžete absolvovat buď přes webkameru počítače nebo ze smartphone pomocí aplikace IDNow, kterou si zdarma stáhnete a nainstalujete.

Osobně doporučuji druhou metodu. Při první jsem pohořel, protože obraz z mé webkamery nebyl dost ostrý (a navíc jsem musel držet tablet obráceně, protože ho to v prohlížeči nějak zrcadlově převracelo :-)

Po nainstalování aplikace zadéte kód z webu bitpadna, který vás páruje s účtem, který hodláte ověřovat. IDNow je totiž služba, kterou používá řada webů – ne jen Bitpanda.

Když jsem ověřování totožnosti absolvoval já, tak na potvrzení zrovna čekalo docela dost lidí. Byl jsem zařazen do fronty a čekal, až přijdu na řadu. Lidé předemnou postupně ubývali. Někdy i skokově - asi nevydželi čekat.Takže jsem se dostal na řadu cca za 5 minut. Před tím jsem si už připravil svůj pas, aby byl po ruce. Chce to klid, takže doporučuji tichou, dobře osvětlenou místnost a platný pas.

Jak celá verifikace probíhá:

 • V pravém horním rohu vidíte operátora a přes celou obrazovku mobilu pak sebe.

 • Nejprve dojde k ověření, že chcete obchodovat výhradně pro sebe a že se jedná o účet pro server Bitpanda.

 • Dále si vás operátor vyfotí, takže vás trochu komaduje, kam se máte koukat atd.

 • Následně přepne kameru mobilu a vy vidíte obraz z přední kamery pro vyfocení vašeho pasu. Musí být vidět všechny 4 rohy a obraz musí být ostrý.

 • Dále zapne přední „blesk“ mobilu aby mohl zkontrolovat ochranné prvky pasu (rytiny, hologram). Vše, co musíte udělat je pomalu pohybovat pasem zleva doprava, nahoru dolů a naklápět ho dle instrukcí.

 • Pak musíte počkat cca 3 minuty, kdy operátor kontroluje údaje.

 • Následně už vám jen pogratuluje, že verifikace je ukončena. Celé to trvá opravdu jen chvíli a vy můžete začít hned obchodovat, což je ve srovnání se zasíláním skenovaných dokumentů velká výhoda.


Jak nakoupit kryptoměny na bitpanda.com

Pokud chcete nakupovat kryptoměny, musíte mít na svém bitmanda účtu složeny nějaké prostředky (ideálně v EURech). Pro to můžete použít několik platebních metod:

platební metody - bitpanda.com

Postup je jednoduchý: v horním menu klikněte na tlačítko Deposit a dále zvolte měnu. Následně vyberte platební metodu a zadejte částku. V posledním kroku vše potvrdíte. Při platbě bankovním převodem vám Bitpanda nestrhne žádné poplatky, tj. platíte jen polatek své bance za převod do zahraničí (např. u FIO banky je to 20Kč). Platební informace se zobrazí po dokončení platby a jsou vám zároveň zaslány i e-mailem. Velmi důležitý je údaj reference number, který musíte uvést u své platby, aby byla spárována s vaším účtem na bitpanda.com!

Jak obchodovat kryptoměny?

Pokud už máte deponován nějaký vklad, můžete se vrhnout do nákupů :-) Nejprve kliknete na tlačítko Trade v horním menu a dále zvolíte Buy pro nákup.

V dalším kroku pak vyberete kryptoměnu, co chcete nakoupit. K dipozici je opravdu široký výběr kryptoměn: BTC, XRP, ETH, EOS, BCH, LTC, XLM, ADA, MIOTA, DASH, NEO, ETC, XEM, ZEC, XTZ, OMG, REP, LINK, ZRX, KMD, PAN.

Dále zvolíte částku, za kterou budete nakupovat. V posledním kroku pak vidíte aktuální kurz vybrané kryptoměny a také kolik coinů obdržíte. Kurz je fixován 1 minutu, pak dojde k jeho aktualizaci.

Po úspěšném nákupu kryptocoiny přistanou ve vaší lokální peněžence na serveru Bitpanda, takže je ještě třeba si je převést do své vlastní peněženky. Kvůli bezpečnosti vašich úspor to silně doporučuji - viz. článek o bezpečných HW peněženkách pro  kryptoměny.

Do lokálních peněženek Bitpanda máte přístup ze záložky Dashboard nebo Wallets. Pro odeslání kryptoměny do své soukromé peněženky můžete použí buď přímo menu v peněžence nebo zvolte tlačítko Send z horního menu a následně zvolte kterou kryptoměnu chcete poslat.

Nejprve zadáte adresu své peněženky, kterou doporučuji PEČLIVĚ zkontrolovat. V dalším kroku pak už jen částku k odeslání.

Vše je ještě třeba potvrdit v zaslaném e-mailu. Nezapomeňte si před tím pečlivě zkontrolovat zadanou adresu! Převod kryptoměny je většinou zatížen nějakým poplatkem (z principu fungování blockchainu), takže ve finále získáte o něco menší částku, než jste nakoupili.

Všechny provedené transakce jsou přehledně vypsány v Dashboardu.


Osobní zkušenosti s nákupem a prodejem kryptoměn na Bitpanda:

 • Jednoduché a intuitivní rozhraní pro obchodování digitálních měn Bitcoin, Ethereum, Ripple, Pantos, Bitcoin Cash, IOTA, Litecoin, Komodo, EOS, Dash, OmiseGO, Augur, Stellar, 0x, NEM, ZCash, Tezos, Cardano, NEO, Ethereum Classic a Chainlink.

 • Naprosto dostačující limity pro nákup i prodej.

 • Víceúrovňová bezpečnost – SMS + email.

 • Rychlá metoda verifikace totožnosti, nicméně je třeba mít alespoň základní znalosti angličtiny nebo němčiny.

 • Úžasně široká nabídka kryptoměn a platbních metod.

 • Bitpanda.com jednoznačně doporučuji - je to velmi solidní obchodník s pětiletými zkušenostmi na trhu kryptoměn, jehož služby pravidelně používám.


Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 62583.5 EUR
ETH 3498.51 EUR
LTC 77.51 EUR
XRP 0.4847 EUR
ARK 0.7798 EUR
DASH 27.69 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 1.457 EUR
NAV 0.04703 EUR
OK 0.00721 EUR
PIVX 0.335 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN