Ještě není pozdě!Přečtěte si, jak na kryptoměny ...

BITPANDA.COM - návod na online nákup bitcoin a ethereum

BITPANDA.COM - návod na online nákup bitcoin a ethereum

Nákup kryptoměn na bitpanda.com

 

Bitpanda.com je rakouský web nabízející prodej bitcoinu, ethereum, litecoin a dash za eura. Vyniká jednak touto širokou nabídkou kryptoměn, jednak i platebními možnostmi. Jako nejzajímavější typy plateb se pro české klienty nabízí SOFORT a platební karty. Obě metody nabízí úhradu online.

Nákup kryptoměn na bitpanda.com je intuitivní, jendoduchý a bezproblémový.

Postup založení účtu na bitpanda.com

Účet založíte v několika mále jednoduchých krocích: nejprve zadáte adresu e-mailové schránky, na který vám obratem přijde zpráva s odkazem, kterým potvrdíte pravost emailu. V dalším kroku zvolíte heslo ke svému účtu a už se můžete přihlásit na bitpanda.com. Nicméně v tomto okamžiku máte pouze základní "Starter" účet, kterým můžete prouze prodávat kryptoměny.

Je tedy třeba dosáhnout vyšší úrovně ověření účtu. Pokud budete chtít při nákupu kryptoměn používat platební kartu, pak je nutná nejvyšší úroveň Gold. K tomu je ale třeba nejprve projít předchozí úrovně ověření:

 • V provním kroku "Bronze" zadáte telefonní číslo a ověříte ho opsáním kódu zaslaného SMSkou.
 • V druhém kroku "Silver" je nutné zadat své nacionále a bydliště.
 • V třetím kroku "Gold" je ověřen Váš pas.

Postup ověření účtu na bitpanda.com

Pro verifikaci totožnosti uživatele na úroveň Gold používá Bitpanda službu IDNow, pomocí které budete přes videokoferenci ověřeni online. Je to poměrně rychlý proces, ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny. Videokonferenci můžete absolvovat buď přes webkameru počítače nebo ze smartphone pomocí aplikace IDNow, kterou si zdarma stáhnete a nainstalujete.

Osobně doporučuji druhou metodu. Při první jsem pohořel, protože obraz z mé webkamery nebyl dost ostrý (a navíc jsem musel držet tablet obráceně, protože ho to v prohlížeči nějak zrcadlově převracelo :-)

Po nainstalování aplikace zadéte kód z webu bitpadna, který vás páruje s účtem, který hodláte ověřovat. IDNow je totiž služba, kterou používá řada webů – ne jen Bitpanda.

Když jsem ověřování totožnosti absolvoval já, tak na potvrzení zrovna čekalo docela dost lidí. Byl jsem zařazen do fronty a čekal, až přijdu na řadu. Lidé předemnou postupně ubývali. Někdy i skokově - asi nevydželi čekat.Takže jsem se dostal na řadu cca za 5 minut. Před tím jsem si už připravil svůj pas, aby byl po ruce.

Jak celá verifikace probíhá:

 • V pravém horním rohu vidíte operátora a přes celou obrazovku mobilu pak sebe.

 • Nejprve dojde k ověření, že chcete obchodovat výhradně pro sebe a že se jedná o účet pro server Bitpanda.

 • Dále si vás operátor vyfotí, takže vás trochu komaduje, kam se máte koukat atd.

 • Následně přepne kameru mobilu a vy vidíte obraz z přední kamery pro vyfocení vašeho pasu. Musí být vidět všechny 4 rohy a obraz musí být ostrý.

 • Dále zapne přední „blesk“ mobilu aby mohl zkontrolovat ochranné prvky pasu (rytiny, hologram). Vše, co musíte udělat je pomalu pohybovat pasem zleva doprava, nahoru dolů a naklápět ho dle instrukcí.

 • Pak musíte počkat cca 3 minuty, kdy operátor kontroluje údaje.

 • Následně už vám jen pogratuluje, že verifikace je ukončena. Celé to trvá opravdu jen chvíli a vy můžete začít hned obchodovat, což je ve srovnání se zasíláním skenovaných dokumentů velká výhoda.


Jak nakoupit bitcoiny na bitpanda.com

Nejprve zvolíte co budete nakupovat – na výběr je BTC, ETH, LTC a DASH. Dále si vyberete platební metodu. Dole pak vidíte aktuální kurz vybrané kryptoměny a můžete zadat částku v EUR, za kterou chcete nakoupit. Pod ní ihned vidíte kolik coinů obdržíte.

V dalším kroku potvrdíte platební metodu a následně finalizujete objednávku a zvolíte metodu autorizace – SMSkou nebo telefonátem. Zkoušel jsem pouze SMS – v dalším kroku jednoduše zadáte kód, který Vám přijde na mobil. Dále obdržíte email s linkem pro realizaci platby.

Nyní máte 10 minut na provedení platby. Jednoduše vyplníte údaje platební karty a kliknete na tlačítko Bezahlen. A po dokončení úhrady na tlačítko Weiter.

 

Coiny přistanou ve vaší lokální peněžence na serveru Bitpanda, takže je ještě třeba si je převést do své vlastní peněženky. Do peněženek máte přístup ze záložky My Account - Wallet. V horní části zvolíte patřičnou kryptoměnu a tlačítkem Send ji můžete odeslat. Zadáte adresu své peněženky a částku k odeslání.

Vše je ještě třeba potvrdit v zaslaném emailu. Nezapomeňte si před tím pečlivě zkontrolovat zadanou adresu! Převod kryptoměny je většinou zatížen nějakým poplatkem, takže ve finále získáte o něco menší částku, než jste nakoupili (v tomto je lepší server Coinmama, kde nakupujete přímo do své peněženky).

Všechny provedené transakce jsou přehledně vypsány v sekci History.


Osobní zkušenosti s nákupem kryptoměn na Bitpanda:

 • Jednoduché a intuitivní rozhraní pro nákup digitálních měn BTC, ETH, LTC a DASH.

 • Naprosto dostačující limity pro obchodování.

 • Víceúrovňová bezpečnost – SMS + email.

 • Rychlá metoda verifikace totožnosti, nicméně je třeba mít alespoň základní znalosti angličtiny nebo němčiny.

 • Poměrně široká nabídka kryptoměn a platbních metod.

 • Bitpanda.com jednoznačně doporučuji hlavně na nákup dalších kryptoměn!


Novinky:

Zpět na startu?

Bitcoin se nyní obchoduje pod cenou, z které začal jeho loňský raketový start.

Bitcoin Cash hard fork

15.11.2018 dojde k rozdělení Bitcoin Cash na BCH ABC a BCH SV.

Plus 500 a kryptoměny

Plus500 je CFD broker, který umožňuje obchodovat s kryptoměnami - jednoduše a bez speciálních peněženek.

Aktuální kurzy:

BTC 3276.28 EUR
ETH 109.16 EUR
LTC 29.02 EUR
STRAT 0.9108 EUR
ARK 0.3784 EUR
XRP 0.2879 EUR
DASH 63.85 EUR
GNT 0.06313 EUR
LSK 1.13 EUR
NAV 0.1523 EUR
OK 0.01599 EUR
PIVX 0.6906 EUR
kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

CRYPTO kingdom

AVA Trade

nákup bitcoinu za CZK

LEDGER wallet

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook