Coinmama.comBitcoiny - návod na nákup

BINANCE.COM - návod na nákup kryptoměn

BINANCE.COM - návod na nákup kryptoměn

Nejprve několik slov o Binance.com

Binance.com je kryptoměnová burza založená roku 2017. Funguje ve 14 jazykových mutacích a nabízí ke směně více než 140 kryptoměn. Mimo hlavního mainstreamu kryptoměn, jako je Bitcoin, Ethereum a Litecoin zde tedy naleznete opravdu široké portfolio altcoinů.

Jaká je reputace burzy Binance?

Ani Binance se v minulosti nevyhnula napadení hackerů. Nicméně její uživatelé byli plně odškodněni. Ve výsledku to tedy činí z této kryptoměnové burzy velmi solidního partnera. Binance má i vlastní fond, ze kterého je schopna krýt podobné maléry.

Burza má také svou vlastní kryptoměnu Binance Coin – BNB. Jaký má význam? Pokud si ji nakoupíte, můžete ji použít na úhradu poplatků z obchodování, které jsou v tom případě výrazně nižší.

Velkou výhodou serveru Binance.com je i jeho kompletní lokalizace do češtiny. Další silnou stránku této kryptoburzy je široké portfolio zahrnující více než 149 různých kryptoměn a altcoinů.

Binance založení účtu

Registrace – jak otevřít účet na Binance

Účet na serveru Binance vytvoříte během minuty kliknutím na odkaz Zaregistrovat se.

Založit účet je velmi jednoduché – stačí vybrat metodu přihlašování E-mail nebo Telefon a zadat údaje a heslo. Po potvrzení vám dorazí do schránky zpráva /případně na telefon SMSka) s kódem, který opíšete a tím je účet vytvořen a již plně aktivní.

Binance bere bezpečnost opravdu vážně, takže účet umožňuje zapnout dvoufaktorové ověřování (2FA), což je určitě dobrý nápad také udělat – doplnit k emailu také telefon, na který vám po přihlášení přijde SMS s bezpečnostním kódem, tedy podobně jako při přihlašování do internetového bankovnictví. Zabezpečení účtu můžete zapnout i kdykoliv později pod svým profilem v menu Bezpečnost.

I tak je samozřejmě vhodné své kryptoměny uchovávat v nějaké bezpečné kryptoměnové peněžence. Více informací naleznete v našem článku o krypto-peněženkách.

Ihned po aktivaci účtu můžete na Binance obchodovat kryptoměnové páry mezi sebou, jako je např. Bitcoin/QTUM. K dispozici nyní máte denní limit na vklady a výběry ve výši 2 BTC. Ovšem nemůžete nakupovat krypto za fiat měny (tedy za EUR nebo USD). Pro to je třeba nejprve projít ověřením účtu, tzv. KYC verifikací.

Jak verifikace účtu probíhá

Ze svého profilu (ikona panáčka v horním menu) vyberete menu Identifikace. Tím začnete celý proces, který se skládá celkem z 6 kroků:

 • Volba země pobytu.

 • Vaše nacionále (jméno, příjmení, datum narození, adresa bydliště).

 • Volba průkazu pro ověření totožnosti (občanka/pas/řidičák).

 • Nahrání přední a zadní strany dokladu (jako obrázek JPG).

 • Nahrání fotografie vlastního portrétu (také jako obrázek JPG).
 • Pokročilé ověření pomocí webkamery nebo v aplikaci Binance na chytrém telefonu.

Po dokončení verifikace ihned obdržíte plný přístup, takže není třeba čekat na schválení procesu jako na jiných krypto obchodech. Během 10 minut tak získáte možnost vybírat až 100BTC denně, ale hlavně obchodovat kryptoměny za EUR nebo USD a to až do výše 5000 USD denně a stejně tak provádět transfer peněz bankovním převodem na váš Binance účet. Další navýšení limitů je možné. Jen je třeba zaslat dokumenty prokazující vaše trvalé bydliště, což může být např. bankovní výpis.


Osobní zkušenost s ověřením účtu

Verifikace šla jako na drátkách, až k poslednímu bodu. Webu se ale asi nelíbila moje webkamera, protože pokročilé ověření tam ani na pátý pokus neprošlo. Musel jsem tedy nainstalovat Binance aplikaci, přihlásit se do ní, naskenovat QR kód z obrazovky a pokračovat v ověření na mobilu. Tam už to šlo velmi rychle a během minuty bylo hotovo. E-mail se schválením verifikace pak dorazil obratem.

Tip: mobilní aplikace Binance umožňuje přepnutí do tzv. „Lite režimu“, který je vhodný především pro začátečníky. Skryje totiž pokročilé možnosti obchodování, které Binance normálně nabízí (a kvůli kterým je právě tak báječná :-) Pro nováčky je to ale super možnost, jak se v té záplavě featur neztratit.

Možnosti vkladů a výběrů

Na burzu Binance.com můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platební kartou nebo v kryptoměnách. Bankovní SEPA převod není zatížen žádným poplatkem, takže obdržíte celou částku. Při platbě kreditní nebo debetní kartou si Binance strhne 1,8% z převáděné částky, což už zase tak úplně super není, ale je to srovnatelné s jinými kryptoburzami.

Binance sice nepodporuje CZK, ale dá se samozřejmě provést bankovní převod v USD nebo EUR, případně využít Revolut, s kterým se to dá zvládnout úplně bez poplatků i v případě platby kartou. Postup je pak následující: založíte si zdarma účet na Revolut, převedete tam finance přes platební kartu, směníte CZK na EUR a následně pošlete na kryptoburzu Binance bankovním převodem. Příchozí platby SEPA převodem nejsou na kryptoburze Binace zatíženy žádným poplatkem, takže můžete převádět EUR i přímo ze svého účtu, ale s Revolutem, ušetříte na bankovních poplatcích spojených se směnou CZK-EUR.

Obchodování kryptoměn

Kryptoburza Binance.com nabízí široké možnosti obchodování. V menu Obchodovat naleznete tyto položky:

 • Základní – umožňuje prosté párové obchodování Z a NA. Zvolíte sumu a druh fiat nebo krypto měny a dále co chcete nakoupit.

 • Klasické – klasický tradeview pro spotové obchodování. Lze zadávat Stop-Limit (stoploss)

 • Pokročilý – plný přístup ke všem nástrojům. V podstatě jde ale o jinak přeskládané klasické rozhraní.

 • Marže – pro pákové obchodování 1:3 nebo 1:10. Stejné rozhraní jako klasický mód. Ostatně i tam se lze přímo přepnout na pákové obchody.

 • P2P – přímé obchodování mezi členy Binance komunity. Pomocí menu nahoře si zvolíte, co chcete koupit (USDT, BTC, BNB, ETH, …) a dále si odfiltrujete prodejce pomocí částky, fiat měny případně typu plateb.

 • Deriváty (Futures) – možnost pákových obchodů s využitím páky až 1:125


Pro začátečníky je přínosné, že v každém z rozhraní je k dispozici video průvodce (tutoriál), který vás jednoduše a rychle seznámí s obchodním rozhraním Binance a jeho možnostmi.

Pokud vás zajímá pákové obchodování kryptoměn a chcete se o něm dozvědět více, přečtěte si náš článek Pákové obchodování kryptoměn.

Popis klasického obchodního rozhraní Binance

Binanace - nákup kryptoměn
 • Vlevo nahoře je vidět zvolený obchodní pár a jeho aktuální kurz a statistické údaje (změna kurzu, objem obchodů).
 • V levém sloupci se nachází obchodní kniha (order book), kde jsou vidět aktuální nabídky i poptávky.
 • V pravé části lze volit obchodní pár a pod ním jsou vidět realizované obchody (tržní i ty vaše).
 • Uprostřed je klasický svíčkový graf průběhu kurzu a pod ním objemy obchodů. Kolečkem myši lze měnit časové měřítko grafu a tažením myši lze graf posouvat.
 • Dole pod grafem je hlavní část sloužící k realizaci obchodů. Zde se lze ze spotového obchodování také přepnout na pákové obchodování (3x a 10x), tak pozor na to, co zde máte nastaveno!

Dále je zde možné nastavit různé druhy obchodu:

 • Omezení (Limit order) – nastavíte konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat a po klinutí na tlačítko Prodat nebo Koupit je nabídka zařazena do obchodní knihy. Pokud se trh vyvíjí dle vašich představ, setká se vaše nabídka s poptávkou a obchod se realizuje. To se může stát do pár minut, ale v případě špatného pohybu kurzu k tomu také nemusí dojít nikdy. Vždy záleží na zadané ceně a pohybu kurzu kryptoměny v budoucnu.
  Vaše aktuálně otevřené obchody jsou pak vidět níže a lze je zde samozřejmě i zrušit.

 • Trh (Market order) - prostý nákupní a prodejní příkaz za aktuální tržní cenu. Zvolíte částku a po kliknutí na tlačítko Koupit nebo Prodat se objednávka ihned realizuje za momentálně nejvýhodnější cenu na kryptoburze. Zde tedy cenu nevolíte, nicméně obchod se realizuje vždy.

 • Stop-limit - slouží k provedení příkazu až v případě, že kurz kryptoměny dosáhne vámi předem specifikované hodnoty. Nastavíte Stop kurz, při kterém bude příkaz teprve vložen do obchodní knihy. V ten moment se z objednávky stává klasický příkaz typu Limit order.
  Na jeden obchodní pár u Binance můžete současně vytvořit pouze 2 objednávky typu Stop limit s tím, že pokud je nastavíte jako

 • OCO (One Cancels The Other) – podobný Stop-Limit, ale při vyplnění jednoho příkazu, se druhý příkaz odebere a nerealizuje. Tím zle simulovat stoploss, tedy prodej v případě nepříznivého pohybu kurzu kryptoměny - např. v případě že se nepovede prodat bitcoin se ziskem 10%, dojde k prodeji BTC při poklesu kurzu o 5%.

Ke všem otevřeným obchodním příkazům (spotovým, pákovým a dalším) se lze jednoduše dostat i přes menu Příkazy v horním menu.

Poplatky

Základní poplatky jsou nízké: 0.100% maker i taker, tj. pokud vytváříte nabídku v obchodní knize nebo ji naopak likvidujete. A pokud navíc uplatníte místní altcoin BNB, sníží se vám poplatky na úžasných 0,075%. Při pákových obchodech ale samozřejmě ještě platíte denní úrokové sazby dle konkrétní kryptoměny – na to je třeba myslet.

Zkušenosti s kryptoburzou Binance

Binance.com je vyzkoušená a progresivní kryptoměnová burza, která nabízí pokročilé možnosti obchodování kryptoměn, ale je dostupná i naprostým začátečníkům a to i díky video tutoriálnům, které jsou k dispozici i v češtině. Má velmi nízké poplatky, SEPA převod zdarma a i nabízí pákové obchodování.

Při obchodování chvíli trvá, než se člověk zorientuje v prostředí, ale to jde jen o zvyk. Pak už vše běží plynule a hladce, bez "záseků" a výpadků.

Hodnocení Binance.com

Binance.com je OK

- Neumí obchodovat přímo za CZK (zatím :-)

+ Založení účtu je rychlé a bezproblémové.
+ Perfektní obchodní rozhraní jak pro profesionály tak i pro začátečníky.
+ Umožňuje realizovat pákové obchody, takže máte větší obchodní pozici.
+ Provozuje povedenou mobilní aplikaci.
+ Binance je krypto burza, která má velmi dobré renomé a řadu spokojených uživatelů.
+ Objemy obchodů zde zaručují velmi snadnou likviditu a tím pádem i bezproblémové a rychlé obchodování.
+ Pravidelně vydávají videonávody a webináře o světě kryptoměn a to i přímo v češtině :-)

 

Binance.com tedy z vlastní zkušenosti rozhodně doporučuji!

 


Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 54631.1 EUR
ETH 2910.8 EUR
LTC 63.9 EUR
XRP 0.4779 EUR
ARK 0.298 EUR
DASH 23.78 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 0.8619 EUR
NAV 0.0392 EUR
OK 0.006294 EUR
PIVX 0.2273 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN