Ještě není pozdě!Přečtěte si, jak na kryptoměny ...

COINBASE.COM - návod na online nákup bitcoin, ethereum a litecoin

COINBASE.COM - návod na online nákup bitcoin, ethereum a litecoin

Nákup kryptoměn na coinbase.com

 

Coinbase.com je prověřená a důvěryhodná online platforma pro obchodování a uchovávání kryptoměn. Nabízí nákup a prodej digitálních měn bitcoin, ethereum a litecoin a to buď prostřednictvím platebních karet podporujících 3D secure nebo SEPA bankovním převodem.

Založení účtu na coinbase.com

Pro založení účtu na Coinbase klikněte na odkaz Sign Up v pravém horním rohu. Dále vložte jméno, příjmení, email a heslo a formulář odešlete. Následně mustí potvrdit pravost emailového účtu a to kliknutím na odkaz ve zprávě, která vám byla právě zaslána. Dále zvolíte Indiduální účet a zadáte a ověříte telefon opsáním kódu zaslaného SMSkou. Tím máte účet založen. Následuje nastavení platební metody a ověření totožnosti uživatele.

K účtu je nyní třeba přiřadit platební kartu nebo bankovní účet. Výhoda platební karty je možnost okamžité platby, ale platební limit je zpočátku omezen na 325 EUR týdně.

Pro ověření totožnosti je nejprve třeba zvolit typ dokladu – např. pas a dále vyfotit jeho hlavní stránku a v dalším kroku si udělat selfie. Ověření nějaký čas trvá, v závislosti na momentálním zájmu nových úživatlů.


Přidání svého bankovního účtu

Pokud chcete vyplatit EURa z Coinbase na svůj účet (provést withdraw) nebo pokud naopak chcete nakupovat kryptoměny a potřebujete navýšit deposit na Coinbase, musíte nejprve svůj bankovní účet ověřit. Buď můžete jít přes menu Accounts - EUR Wallet a zde tlačítko Deposit nebo Withdraw, případně přes menu Settings - Linked Accounts a kliknout na Link a New Account.

Pak postupujte následovně:

  • zadáte údaje svého bankovního účtu (jméno své banky, IBAN a BIC) a kliknete na tlačítko Verify Your Account
  • nyní musíte zaslat na účet Coinbase nějakou malou částku (1-2 EUR)
  • po kliknutí na tlačítko Verify Now se zobrazí platební údaje banky Coinbase a referenční číslo (Reference Number), které je důležité a slouží pro spárování platby s vaším účtem na Coinbase
  • tyto údaje zadáte ve svém bankovnictví a odešlete SEPA EURO platbu, viz. screenshot z FIO banky níže (hlavně nezapomeňte na tu Referenci plátce)
  • SEPA platba trvá cca 1-2 dny a až dorazí, dostanete z Coinbase email o úspšném přidání bankovního účtu
  • od této chvíle můžete svůj bankovní účet používat pro výplaty nebo pro deponování EUR z/do EUR wallet na Coinbase (opět počítejte s několika dny na realizaci)

Nákup kryptoměn

Coinbase.com umožňuje obchodovat bitcoin, ethereum a litecoin.

V hormín menu zvolite Buy/Sell a v záložce Buy vyberete kryptoměnu, kterou chcete nakupovat. Aktuální kurzy jsou zde přehledně zobrazeny.

Z listbozu si zvolíte platební metodu a dole určíte částku – buď počet EUR, které chcete utratit nebo počet BTC, které zchcete zakoupit. Vpravo hned vidíte poplatky a celkovou cenu.

Po kliknutí na velké modré tlačítko Buy dole musíte platbu potvrdit v dalším kroku kliknutím na tlačítko Confirm Buy a následně ještě potvrdit platbu kartou 3D secure (v závislosti na vaší bance).

Po provedení transakce je částka okamžitě připsána do interní Coinbase peněženky, která je přístupná z hlavního menu pod položkou Accounts. Dle uvážení můžete krytpoměny ponechat v této peněžence. Nicméně bezpečnější je použít hardware peněženku Trezor nebo Ledger ...

Pro převod kryptoměny z Coinbase peněženky je třeba kliknout na tlačítko Send u patřičné měny a dále vyplnit částku a adresu peněžnky příjemce.

Pozor při převodu LTC – je nutno uvádět starý formát adresy začínající číslem 3. Pro konverzi adresy do starého formátu můžete použít P2SH Converter: https://litecoin-project.github.io/p2sh-convert/

Dále pozor na poplatek za převod, který je nutné si odečíst, aby se váš účet na Coinbase nedostal do záporných hodnot (převod se v tom případě neprovede a skončí chybou).Transekci je následně nutné ještě potrvdit kódem zaslaným SMSkou.


Osobní zkušenosti s nákupem kryptoměn na Coinbase:

  • Spolehlivá a prověřená platforma na obchodování kryptoměn.
  • Nízké poplatky za transakce.
  • Okamžité obchodování pomocí platebních karet (pozor na počáteční omezení 325 EUR/týden, které ale postupně zmírní)
  • Coinbase.com je ověřená klasika - doporučuji!

Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 62050.8 EUR
ETH 3275.53 EUR
LTC 71.56 EUR
XRP 0.4739 EUR
ARK 0.6846 EUR
DASH 23.43 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 0.9844 EUR
NAV 0.04377 EUR
OK 0.007148 EUR
PIVX 0.2811 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN