Ještě není pozdě!Přečtěte si, jak na kryptoměny ...

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

Nákup bitcoinu a dalších kryptoměn na Coinmate.io

 

Coinmate.io nabízí jako jeden z mála webů možnost přímého nákupu bitcoinů za CZK a to pomcí platební brány GoPay nebo pomocí SEPA převodu. Nakupovat lze pouze bitcoin a případně to pak převést na litecoin. Jiné kryptoměny coinmate.io bohužel neumí.

Nákup kryptoměn na coinmate.io je jendoduchý a naprosto bezproblémový, včetně příznivého kurzu BTC/CZK.

Aktualizace 2019: Nově lze kromě Bitcoinu obchodovat i Litecoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a DASH a to v CZK, EUR i proti BTC!

Aktualizace 2020: Coinmate přechází z FIO banky na online platební portál GoPay.

Aktualizace 2021: Coinmate se spojilo s portálem ThePay a umožňuje transakce z/na bankovní účet v CZK.

Postup založení účtu na coinmate.io

Založení účtu zahájíte z titulní stránky webu kliknutím na tlačítko Sign Up a zadáním své země, emailu a hesla. Následně je vám zaslán email s linkem, na který je třeba kliknout. Tím máte založen základní účet. Přihlášení na coinmate.io je umístěno přímo v horní části webu, takže zde zadáte email a zvolené heslo a kliknete na tlačítko Login. Nyní je ještě třeba účet ověřit. Abyste dosáhli na možnost převést CZK přímo z platebního portálu GoPay, je třeba dosáhnout úrovně ověření 2. Začněte kliknutím na tlačítko Verify.

V prvním kroku zadáváte své nacionále, bydliště a telefon. Zároveň si volíte řeč pro ověření v dalším kroku.

Postup ověření účtu na coinmate.io

Pro verifikaci totožnosti uživatele na úroveň 2 používá Coinmate službu IDNow, pomocí které budete přes videokoferenci ověřeni online. Je to poměrně rychlý proces, ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny. Videokonferenci můžete absolvovat buď přes webkameru počítače nebo ze smartphone pomocí aplikace IDNow, kterou si zdarma stáhnete a nainstalujete.

Osobně doporučuji druhou metodu. Při první jsem pohořel, protože obraz z webkamery mého tabletu nebyl dost ostrý (a navíc jsem musel držet tablet vzhůru nohama, protože převracel obraz :-)

Po nainstalování aplikace zadéte kód z webu coinmate.io, který vás páruje s účtem, jenž hodláte ověřovat. IDNow je totiž služba, kterou používá řada webů – ne jen Coinmate, ale např. i Bitpanda.

Když jsem ověřování totožnosti absolvoval já, tak na potvrzení zrovna čekalo poměrně hodně lidí. Byl jsem tedy zařazen do fronty a čekal, až přijdu na řadu. Lidé předemnou postupně ubývali. Někdy i skokově - asi nevydželi čekat.Takže jsem se dostal na řadu cca za 5 minut. Před tím jsem si už připravil svůj pas, aby byl po ruce, jsa vytrénován už z Bitpandy.

Jak celá verifikace probíhá:

 • V pravém horním rohu vidíte operátora (nebo jako v mém případě oprátorku :-) a přes celou obrazovku mobilu pak sebe.

 • Nejprve dojde k ověření, že chcete obchodovat výhradně pro sebe a že se jedná o účet pro server Coinmate.

 • Dále si vás operátor vyfotí, takže vás trochu komaduje, kam se máte koukat atd.

 • Následně přepne kameru mobilu a vy vidíte obraz z přední kamery pro vyfocení vašeho pasu. Musí být vidět všechny 4 rohy a obraz musí být ostrý.

 • Dále zapne přední „blesk“ mobilu aby mohl zkontrolovat ochranné prvky pasu (rytiny, hologram). Vše, co musíte udělat je pomalu pohybovat pasem zleva doprava, nahoru dolů a naklápět ho dle instrukcí.

 • Pak musíte počkat cca 3 minuty, kdy operátor kontroluje údaje.

 • Následně už vám jen pogratuluje, že verifikace je ukončena. Celé to trvá opravdu jen chvíli a vy můžete začít hned obchodovat, což je ve srovnání se zasíláním skenovaných dokumentů velká výhoda.


Jak nakoupit bitcoiny na coinmate.io

Coinamte.io nabízí 2 typy obchodování - buď přímý nákup (jednodušší varianta) nebo trading, kdy si můžete zadat cenu, za kterou chcet nakoupit nebo prodat BTC.

Nejprve je ale nutné převést své peníze do depozitu. To lze udělat z odkazu FUNDS v horní části webu. Dále je nutno zvolit Deposit a GoPay Bank - CZK. Po přesměrování na platební bránu GoPay a volbě své banky, uvidíte v dolní části platební údaje pro převod. Pokud je Vaše banka mezi nabízenými, pak by mělo připsání depositu travat od  15-ti minut do 2 hodin. V praxi vyzkoušená průměrná doba převodu je cca 20 minut. V opačném případě, tj. převodu mezi bankou A a B, dojte k připsání částky za 1- 2 pracovní dny.  Přes GoPaylze deponovat 27 tis. Kč denně a 107900 Kč měsíčně, což je naprosto dostačující pro většinu obchodníků a je to jednoznačně nejjednodušší možnost, jak si nákup kryptoměn vyzkoušet!

Lze samozřejmě provést i platbu v EUR pomocí SEPA bankovního převodu. Pak je třeba, aby účet, z kterého převádíte zněl na vaše jméno. Výhodou SEPA platby je limit 10000 EUR měsíčně a až 2 převody denně (max. 5000 EUR za den).

Pokud již máte peníze deponovány, můžete začít s nákupem: zvolte BTC/CZK a klikněte na odkaz BUY/SALE v horní části webu. Následně uvidíte kurz CZK/BTC a můžete zadat částku CZK, za kterou chcete nakupovat. Výsledný obnos BTC uvidíte vpravo. Po kliknutí na tlačítko COINFIRM dojde k okamžitému nákupu bitcoinů! Následně můžete bitcoiny převést do své peněženky kliknutím na tlačítko WITHDRAW BITCOINS. Pro převod stačí zadat adresu své peněženky a sumu BTC a kliknout na tlačítko WITHDRAW. Následně je vám emailem zaslán potvzovací kód, který je nutné zadat na webu pro dokončení převodu. Jen je škoda, že součástí emailu není i adresa peněženky pro kontrolu. Adresu peněženky si tedy pečlivě zkontrolujte alespoň na obrazovce!

K historii svých transakcí se dostanete z horního menu FUNDS-HISTORY.


Osobní zkušenosti s nákupem bitcoinu na Coinmate:

 • Vše je naprosto přímočaré, jednoduché a intuitivní.

 • Přímý nákup za CZK pomocí platebního portálu GoPay.

 • Likvidita a objem transakcí nemusí být takové jako na vělkých portálech typu Kraken.
 • Rychlá metoda verifikace totožnosti, nicméně je třeba mít alespoň základní znalosti angličtiny nebo němčiny.

 • Od roku 2019 Coinmate nabízí i LTC, ETH, BCH, XRP, DASH a DAI!

 • Obchoduji zde už několik let a dosud bez problémů. 
 • Výsledek: coinmate.com doporučuji!


Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 54512.8 EUR
ETH 2916.6 EUR
LTC 64.21 EUR
XRP 0.4817 EUR
ARK 0.2956 EUR
DASH 23.88 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 0.8591 EUR
NAV 0.03921 EUR
OK 0.00628 EUR
PIVX 0.2274 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN