Coinmama.comBitcoiny - návod na nákup

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

Nákup bitcoinu a dalších kryptoměn na Coinmate.io

 

Aktualizace 04/2020: Coinmate.io bohužel v současné době není napojena na žádnou banku - nelze tedy obchodovat přímo za CZK nebo EUR! Řeší se smlouva s jinou bankou, poté co FIO banka vypovědla Coinmate smlouvu ke konci března 2020. Pro obchodování kryptoměn je tedy má oblíbená platforma aktuálně nepoužitelná :-(

 

Coinmate.io nabízí jako jeden z mála webů možnost přímého nákupu bitcoinů za české koruny a to peněžním převodem z FIO banky. Nakupovat lze pouze bitcoin a případně to pak převést na litecoin. Jiné kryptoměny coinmate.io bohužel neumí.

Nákup kryptoměn na coinmate.io je jendoduchý a naprosto bezproblémový, včetně příznivého kurzu BTC/CZK.

Aktualizace 2019: Nově lze kromě Bitcoinu obchodovat i Litecoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a DASH a to v CZK, EUR i proti BTC!

Postup založení účtu na coinmate.io

Zaůpžení účtu zahájíte z titulní stránky webu kliknutím na tlačítko Sign Up a zadáním své země, emailu a hesla. Následně je vám zaslán email s linkem, na který je třeba kliknout. Tím máte založen základní účet. Přihlášení na coinmate.io je umístěno přímo v horní části webu, takže zde zadáte email a zvolené heslo a kliknete na tlačítko Login. Nyní je ještě třeba účet ověřit. Abyste dosáhli na možnost převést CZK přímo z FIO banky, je třeba dosáhnout úrovně ověření 2. Začněte kliknutím na tlačítko Verify.

V prvním kroku zadáváte své nacionále, bydliště a telefon. Zároveň si volíte řeč pro ověření v dalším kroku.

Postup ověření účtu na coinmate.io

Pro verifikaci totožnosti uživatele na úroveň 2 používá Coinmate službu IDNow, pomocí které budete přes videokoferenci ověřeni online. Je to poměrně rychlý proces, ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny. Videokonferenci můžete absolvovat buď přes webkameru počítače nebo ze smartphone pomocí aplikace IDNow, kterou si zdarma stáhnete a nainstalujete.

Osobně doporučuji druhou metodu. Při první jsem pohořel, protože obraz z webkamery mého tabletu nebyl dost ostrý (a navíc jsem musel držet tablet vzhůru nohama, protože převracel obraz :-)

Po nainstalování aplikace zadéte kód z webu coinmate.io, který vás páruje s účtem, jenž hodláte ověřovat. IDNow je totiž služba, kterou používá řada webů – ne jen Coinmate, ale např. i Bitpanda.

Když jsem ověřování totožnosti absolvoval já, tak na potvrzení zrovna čekalo poměrně hodně lidí. Byl jsem tedy zařazen do fronty a čekal, až přijdu na řadu. Lidé předemnou postupně ubývali. Někdy i skokově - asi nevydželi čekat.Takže jsem se dostal na řadu cca za 5 minut. Před tím jsem si už připravil svůj pas, aby byl po ruce, jsa vytrénován už z Bitpandy.

Jak celá verifikace probíhá:

 • V pravém horním rohu vidíte operátora (nebo jako v mém případě oprátorku :-) a přes celou obrazovku mobilu pak sebe.

 • Nejprve dojde k ověření, že chcete obchodovat výhradně pro sebe a že se jedná o účet pro server Coinmate.

 • Dále si vás operátor vyfotí, takže vás trochu komaduje, kam se máte koukat atd.

 • Následně přepne kameru mobilu a vy vidíte obraz z přední kamery pro vyfocení vašeho pasu. Musí být vidět všechny 4 rohy a obraz musí být ostrý.

 • Dále zapne přední „blesk“ mobilu aby mohl zkontrolovat ochranné prvky pasu (rytiny, hologram). Vše, co musíte udělat je pomalu pohybovat pasem zleva doprava, nahoru dolů a naklápět ho dle instrukcí.

 • Pak musíte počkat cca 3 minuty, kdy operátor kontroluje údaje.

 • Následně už vám jen pogratuluje, že verifikace je ukončena. Celé to trvá opravdu jen chvíli a vy můžete začít hned obchodovat, což je ve srovnání se zasíláním skenovaných dokumentů velká výhoda.


Jak nakoupit bitcoiny na coinmate.io

Coinamte.io nabízí 2 typy obchodování - buď přímý nákup (jednodušší varianta) nebo trading, kdy si můžete zadat cenu, za kterou chcet nakoupit nebo prodat BTC.

Nejprve je ale nutné převést své peníze do depozitu. To lze udělat z odkazu ACCOUNT v horní části webu. Dále je nutno zvolit Deposit a Bank - CZK. V dolní části pak uvidíte platební údaje pro převod. Pokud máte účet u FIO banky, dojte k připsání částky okamžitě, v opačném případě musíte počkat, až bankovní převod proběhne. Každopádně je nutné použít účet vedený na jméno, které jste použili při zakládání účtu a při převodu zapsat do zprávy pro příjmence kód CM-xxxx uvedený pod platebními údaji!

Pokud již máte peníze deponovány, můžete začít s nákupem: zvolte BTC/CZK a klikněte na odkaz BUY/SALE v horní části webu. Následně uvidíte kurz CZK/BTC a můžete zadat částku CZK, za kterou chcete nakupovat. Výsledný obnos BTC uvidíte vpravo. Po kliknutí na tlačítko COINFIRM dojde k okamžitému nákupu bitcoinů! Následně můžete bitcoiny převést do své peněženky kliknutím na tlačítko WITHDRAW BITCOINS. Pro převod stačí zadat adresu své peněženky a sumu BTC a kliknout na tlačítko WITHDRAW. Následně je vám emailem zaslán potvzovací kód, který je nutné zadat na webu pro dokončení převodu. Jen je škoda, že součástí emailu není i adresa peněženky pro kontrolu. Adresu peněženky si tedy pečlivě zkontrolujte alespoň na obrazovce!

K historii svých transakcí se dostanete z horního menu TRANSACTION.


Osobní zkušenosti s nákupem bitcoinu na Coinmate:

 • Vše je naprosto přímočaré, jednoduché a intuitivní.

 • Přímý nákup za CZK. Při převodu z FIO banky je navíc připsání vkladu okamžité.

 • Pozor: první vklad většího objemu CZK může podléhat manuální kontrole a trvá déle. Výběry CZK probíhají pouze v pracovní dny dopoledne a odpoledne.
 • Rychlá metoda verifikace totožnosti, nicméně je třeba mít alespoň základní znalosti angličtiny nebo němčiny.

 • Od roku 2019 Coinmate nabízí i LTC, ETH, BCH, XRP a DASH!

 • Obchoduji zde už několik let a dosud naprosto bez problémů ...
 • Výsledek: coinmate.com jednoznačně doporučuji!


Novinky:

Coinmate CZK deposit

Coinmate.io opět spustilo deposit v CZK, tentokrát pomocí platformy GoPay.

Coinmate už obchoduje

Coinmate.io opět spustilo obchodování v EUR. Registrace nových účtů budou povoleny od 1.7.2020.

Coinmate v EUR

Coinmate.io uzavírá smlouvu s novou bankou. Do 1 měsíce by měly být možné vklady a výběry pomocí EUR.

Aktuální kurzy:

BTC 9160.34 EUR
ETH 303.32 EUR
LTC 38.68 EUR
NAV 0.1043 EUR
OK 0.01768 EUR
PIVX 0.303 EUR
STRAT 0.3764 EUR
ARK 0.2528 EUR
XRP 0.2046 EUR
DASH 57.47 EUR
GNT 0.08849 EUR
LSK 0.9971 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook