Ještě není pozdě!Přečtěte si, jak na kryptoměny ...

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

COINMATE.IO - návod na online nákup bitcoin za CZK

Nákup bitcoinu na coinmate.io

 

Coinmate.io nabízí jako jeden z mála webů možnost přímého nákupu bitcoinů za české koruny a to peněžním převodem z FIO banky. Nakupovat lze pouze bitcoin a případně to pak převést na litecoin. Jiné kryptoměny coinmate.io bohužel neumí.

Nákup kryptoměn na coinmate.io je jendoduchý a naprosto bezproblémový, včetně příznivého kurzu BTC/CZK.

Postup založení účtu na coinmate.io

Zaůpžení účtu zahájíte z titulní stránky webu kliknutím na tlačítko Sign Up a zadáním své země, emailu a hesla. Následně je vám zaslán email s linkem, na který je třeba kliknout. Tím máte založen základní účet. Přihlášení na coinmate.io je umístěno přímo v horní části webu, takže zde zadáte email a zvolené heslo a kliknete na tlačítko Login. Nyní je ještě třeba účet ověřit. Abyste dosáhli na možnost převést CZK přímo z FIO banky, je třeba dosáhnout úrovně ověření 2. Začněte kliknutím na tlačítko Verify.

V prvním kroku zadáváte své nacionále, bydliště a telefon. Zároveň si volíte řeč pro ověření v dalším kroku.

Postup ověření účtu na coinmate.io

Pro verifikaci totožnosti uživatele na úroveň 2 používá Coinmate službu IDNow, pomocí které budete přes videokoferenci ověřeni online. Je to poměrně rychlý proces, ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny. Videokonferenci můžete absolvovat buď přes webkameru počítače nebo ze smartphone pomocí aplikace IDNow, kterou si zdarma stáhnete a nainstalujete.

Osobně doporučuji druhou metodu. Při první jsem pohořel, protože obraz z webkamery mého tabletu nebyl dost ostrý (a navíc jsem musel držet tablet vzhůru nohama, protože převracel obraz :-)

Po nainstalování aplikace zadéte kód z webu coinmate.io, který vás páruje s účtem, jenž hodláte ověřovat. IDNow je totiž služba, kterou používá řada webů – ne jen Coinmate, ale např. i Bitpanda.

Když jsem ověřování totožnosti absolvoval já, tak na potvrzení zrovna čekalo poměrně hodně lidí. Byl jsem tedy zařazen do fronty a čekal, až přijdu na řadu. Lidé předemnou postupně ubývali. Někdy i skokově - asi nevydželi čekat.Takže jsem se dostal na řadu cca za 5 minut. Před tím jsem si už připravil svůj pas, aby byl po ruce, jsa vytrénován už z Bitpandy.

Jak celá verifikace probíhá:

 • V pravém horním rohu vidíte operátora (nebo jako v mém případě oprátorku :-) a přes celou obrazovku mobilu pak sebe.

 • Nejprve dojde k ověření, že chcete obchodovat výhradně pro sebe a že se jedná o účet pro server Coinmate.

 • Dále si vás operátor vyfotí, takže vás trochu komaduje, kam se máte koukat atd.

 • Následně přepne kameru mobilu a vy vidíte obraz z přední kamery pro vyfocení vašeho pasu. Musí být vidět všechny 4 rohy a obraz musí být ostrý.

 • Dále zapne přední „blesk“ mobilu aby mohl zkontrolovat ochranné prvky pasu (rytiny, hologram). Vše, co musíte udělat je pomalu pohybovat pasem zleva doprava, nahoru dolů a naklápět ho dle instrukcí.

 • Pak musíte počkat cca 3 minuty, kdy operátor kontroluje údaje.

 • Následně už vám jen pogratuluje, že verifikace je ukončena. Celé to trvá opravdu jen chvíli a vy můžete začít hned obchodovat, což je ve srovnání se zasíláním skenovaných dokumentů velká výhoda.


Jak nakoupit bitcoiny na coinmate.io

Coinamte.io nabízí 2 typy obchodování - buď přímý nákup (jednodušší varianta) nebo trading, kdy si můžete zadat cenu, za kterou chcet nakoupit nebo prodat BTC.

Nejprve je ale nutné převést své peníze do depozitu. To lze udělat z odkazu ACCOUNT v horní části webu. Dále je nutno zvolit Deposit a Bank - CZK. V dolní části pak uvidíte platební údaje pro převod. Pokud máte účet u FIO banky, dojte k připsání částky okamžitě, v opačném případě musíte počkat, až bankovní převod proběhne. Každopádně je nutné použít účet vedený na jméno, které jste použili při zakládání účtu a při převodu zapsat do zprávy pro příjmence kód CM-xxxx uvedený pod platebními údaji!

Pokud již máte peníze deponovány, můžete začít s nákupem: zvolte BTC/CZK a klikněte na odkaz BUY/SALE v horní části webu. Následně uvidíte kurz CZK/BTC a můžete zadat částku CZK, za kterou chcete nakupovat. Výsledný obnos BTC uvidíte vpravo. Po kliknutí na tlačítko COINFIRM dojde k okamžitému nákupu bitcoinů! Následně můžete bitcoiny převést do své peněženky kliknutím na tlačítko WITHDRAW BITCOINS. Pro převod stačí zadat adresu své peněženky a sumu BTC a kliknout na tlačítko WITHDRAW. Následně je vám emailem zaslán potvzovací kód, který je nutné zadat na webu pro dokončení převodu. Jen je škoda, že součástí emailu není i adresa peněženky pro kontrolu. Adresu peněženky si tedy pečlivě zkontrolujte alespoň na obrazovce!

K historii svých transakcí se dostanete z horního menu TRANSACTION.


Osobní zkušenosti s nákupem bitcoinu na Coinmate:

 • Vše je naprosto přímočaré, jednoduché a intuitivní.

 • Přímý nákup za CZK. Při převodu z FIO banky je navíc připasání vkladu okamžité.

 • Pozor: první vklad většího objemu CZK může podléhat manuální kontrole a trvá déle. Výběry CZK probíhají pouze v pracovní dny dopoledne a odpoledne.
 • Rychlá metoda verifikace totožnosti, nicméně je třeba mít alespoň základní znalosti angličtiny nebo němčiny.

 • Bohužel nabízí k nákupu pouze BTC + převod BTC-LTC

 • Výsledek: coinmate.com jednoznačně doporučuji!


Novinky:

Bitcoin Cash hard fork

15.11.2018 dojde k rozdělení Bitcoin Cash na BCH ABC a BCH SV.

Plus 500 a kryptoměny

Plus500 je CFD broker, který umožňuje obchodovat s kryptoměnami - jednoduše a bez speciálních peněženek.

Kryptoměny jsou komodita

Soud v USA rozhodl, že kryptoměny jsou komodita.

Aktuální kurzy:

BTC 4737.88 EUR
ETH 141.33 EUR
LTC 34.71 EUR
LSK 1.66 EUR
NAV 0.1877 EUR
OK 0.01843 EUR
PIVX 0.841 EUR
STRAT 0.8533 EUR
ARK 0.3962 EUR
XRP 0.4192 EUR
DASH 109.47 EUR
GNT 0.09717 EUR
kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

CRYPTO kingdom

AVA Trade

nákup bitcoinu za CZK

LEDGER wallet

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook