Bitpanda.comNávod na nákup bitcoinů

CRYPTOPIA - návod na online směnu bitcoinu a kryptoměn

CRYPTOPIA - návod na online směnu bitcoinu a kryptoměn

Směnárna kryptoměn - Cryptopia

Cryptopia - směnárna kryptoměn

Cryptopia je primárně směnárna kryptoměn mezi sebou. Je perfektní na směnu bitcoinu za méně obchodované kryptoměny, které běžně za EUR nebo USD nepořídíte. Dá se zde asi i nakupovat za novozélandské dolary, ale to je tak exotické, že jsem se o to zatím nepokoušel. Pro směnu kryptoměn ale fuguje perfektně!

Jak založit účet na Cryptopia

Při první návštěvě URL adresy www.cryptopia.co.nz jste automaticky vyzvání k založení účtu. Na pozadí formuláře jsou předvyplněny ukázkové hodnoty. Nedejte se tím zmást a zadejte své vlastní údaje.

Velké plus má Cryptopia za to, že do depositu nebo výběru $5000 NZD není třeba žádná verifikace. Pro větší transakce je třeba klasické ověření dle dokladu totožnosti , viz. návod na Cryptopia.


Deposit:

Abyste mohli nějakou krytpoměnu směnit za jinou, musíte ji nejprve poslat na svůj účet u Cryptopia, tj. provést deposit. Funkce je přístupná z menu Wallets (ikona bitcoinu vpravo nahoře). Dále zvolíte kryptoměnu, kterou chcete prodat. Místo zdlouhavého listování stačí napsat prvních pár písmen.

V dalším kroku uvidíte adresu peněženky, na kterou musíte měnu deponovat. Počítejte s tím, že transakce bude nějakou dobu trvat. Cryptopia požaduje několik potvrzených konfirmací. Připsání depositu pak můžete kontrolovat v menu Balances (opět ikona bitcoinu v menu). Je praktické zaškrtnou možnost Hide zero balance vpravo nahoře a skrýt nepotřebné údaje. Pokud svou kryptoměnu uvidiíte ve sloupci Available, můžete začít obchodovat. Aktuální stav procesu je také možno zkontorlovat z menu Account – Deposit History. Pro nákup kryptoměn je ideální deponovat bitcoin, který se nejvíce obchoduje. Jako další možnost je přímo obchodovat přes LTC nebo DOGE, ale tam likvidita  trhu není zdaleka taková jako u bitcoinu. Pokud máte jinou krytpoměnu, můžete ji na serveru Cryptopia nejprve vyměnit za bitcoiny a za ty pak následně nakoupit.


Obchodování kryptoměn na Cryptopia

liknutím na položku Echange v horním menu se dostanete na stránku obchodování. Vlevo nahoře vidíte měny určené k obchodování (ideálně BTC).

Níže vlevo je seznam kryptoměn, které Cryptopia nabízí k obchodování. Místo zdlouhavého listování můžete použít filtr v záhlaví sloupce a měnu přímo vypsat. Vpravo uvidíte svíčkový graf zvolené digitální měny a pod ním můžete měnu prodávat nebo nakupovat pomocí boxů Buy a Sell.

Záhlaví řádků slouží jako tlačítka. Např. kliknutím na Price doplníte poslední obchodovaný kurz. Po vyplnění údajů můžete založit objednávku pomocí tlačítka Buy. V závislosti na stavu trhu bude objednávka postupně uspokojena. Postup obchodování můžete kontrolovat níže v sekci Buy Orders, případně v menu Exchange – Open Orders.

Po dokončení transakce můžete provést převod nakoupené krytpoměny zpět do své peněženky přes menu Wallet (ikona bitcoinu) - Withdraw. Nejprve zvolíte měnu a po potvrzení vložíte částku a zadáte adresu své peněženky. Po odeslání je ještě třeba transakci potvrdit v emailu.


Osobní zkušenosti s Cryptopia:

  • jednoduchá registrace
  • široká nabídka kryptoměn k obchodování
  • bezproblémové limity výplaty i bez verifikace
  • závěr: web Cryptopia jednoznačně doporučuji

Novinky:

Kurz bitcoinu začal klesat

9.12.2017 Po včerejším rekordním růstu začal kurz bitcoinu prudce klesat.

Bitcoin jde přes 10000 EUR

6.12.2017 Bitcoin rekordně roste. Právě překonal hranici 10.000 EUR. Kdo stihl nakoupit BTC před měsícem určitě nelituje.

BTC na houpačce

Nestabilita kurzu bitcoinu předčila všechna očekávání! Kurz se zkoupl o 50 tis. Kč během 2 hodin tam a zpět.

Aktuální kurzy:

BTC 14465.6 EUR
ETH 531.2 EUR
LTC 273.29 EUR
DASH 679.01 EUR
GNT 0.2892 EUR
LSK 7.41 EUR
NAV 1.82 EUR
OK 0.3927 EUR
PIVX 4.11 EUR
STRAT 8.49 EUR
ARK 3.64 EUR
XRP 0.3359 EUR
nákup bitcoinu za CZK

AVA Trade

TREZOR wallet

LEDGER wallet

kupte Bitcoin na CEX.IOHodnocení článku:


© 2017 bitcoin-now.cz
facebook