Coinbase.comNávod na nákup bitcoinů

Ethereum Merge

Ethereum Merge

„The Merge", hlavní upgrade platformy kryptoměny Ethereum, byl 15.9.2022 po šesti letech příprav konečně dokončen. Aktálně tedy Ethereum používá Proof of Stake mechanismus, což je způsob schvalování nových transakcí, který slibuje snížení energetických požadavků blockchainu o 99,9 % a zahájí novou éru pro druhou největší kryptoměnu světa.

A jak tedy nyní Ethereum validuje transakce? Proof of stake vyžaduje, aby „validátoři" vložili sázku – v tomto případě schránku ETH tokenů – aby měli šanci být vybráni ke schválení transakcí a vydělání malé odměny. Čím více validátor vsadí, tím větší je šance na výhru odměny. Ale všechen vsazený éter bude vydělávat úrok, což změní sázky na něco jako nákup akcií nebo dluhopisů bez výpočetní režie. Minimální částka sázky je 32 ETH.

Energetická náročnost ověřování transakcí kryptoměn je už dlouhodobě kritizována. Nejpoužívanější kryptoměna Bitcoin má nyní spotřebu asi 200TWh elektrické energie ročně, což zní dost strašidelně, zvláště v aktuálních souvislostech nedostatku elektřiny.

Čili směřování krypto "dvojky" ETH je více než chválihodné. Vitalik Buterin, hlavní CEO Etherea, má ale v rukávu ještě další vylepšení této kryptoměny. Jejich nasazení na blockchain bude probíhat další rok, takže buďme trpěliví a nechme se překvapit. Určitě to je krok správným směrem, který kryptokomunita deptaná ztátou důvěry nutně potřebuje!Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 62393.8 EUR
ETH 3469.92 EUR
LTC 77.15 EUR
XRP 0.4826 EUR
ARK 0.7747 EUR
DASH 27.56 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 1.45 EUR
NAV 0.04717 EUR
OK 0.007188 EUR
PIVX 0.3347 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IO© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN