Ještě není pozdě!Přečtěte si, jak na kryptoměny ...

Příčiny pádu kurzů kryptoměn

Příčiny pádu kurzů kryptoměn

V květnu 2022 postihl nejrozšířenější kryptoměnu další razantní propad. V porovnání s rekordní cenou z roku 2021 odepsal bitcoin více než polovinu. Ale problém se týká i ostatních kryptoměn, jak můžete vidět na grafu níže (ceny jsou v EUR).

BTC ETH LTC propad cen 2022

Jaké jsou důvody poklesu ceny bitcoinu?

Všechny hlavní kryptoměny se v poslední době obchodují v červených číslech. Může za to více důvodů:

Krach Luna-Terra

Všechno to začalo fiaskem Luna-Terra. Byla to událost, která měla vážné důsledky nejen pro investory, ale i pro celý ekosystém kryptoměn. Mnoho investorů přišlo krachem o celé své celoživotní úspory zaparkované v stablecoinu Terra s tržní kapitalizací přes 18 miliard dolarů.

Stablecoiny mají mít cenu rovnou americkému dolaru nebo jiné fiatové měně a existují především proto, aby se investoři mohli snadno dostat do fiatu a z něj bez třetí strany (v tomto případě banky). Na trhu existuje několik stablecoinů - nejznámnější Tether (USDT), dále pak například USD Coin (USDC) a Binance USD (BUSD). Tři ze zmíněných stablecoinů jsou navázány na USD emitovaný centrální bankou. Tyto subjekty vlastní pokladnici v dolarech jako hotovostní rezervy nebo obchodní papíry/pohledávky, které zálohují každou minci na 1 dolar.

Když Luna ztratila 99,9 procenta své hodnoty, Terraform Labs (společnost stojící za Terra) představila plán na prodej všech svých bitcoinových rezerv, aby se vrátila zpět na 1 dolar, což se jim nakonec nepodařilo. V důsledku toho vymazal z kryptotrhu více než 40 miliard dolarů.

Akciový trh

Krypto trh je také propojen s akciovým trhem. Pokud je na akciovém trhu svědkem sestupného trendu, totéž se replikuje i v kryptosféře. Mnoho faktorů, které ovlivňují akciový trh, také ovlivňuje ceny kryptoměn.

Na konci roku 2021 a v polovině roku 2022 ceny kryptoměn rostly a klesaly podobně jako ceny akcií, podle údajů získaných od Investopedie. Totéž lze nyní vidět, stejně jako technologické akcie, jako je Amazon, Tesla, Apple , klesly o více než 6 procent, když se podíváte na graf S&P 500. To je na akciovém trhu velká věc. Podobný vzorec byl vidět i na kryptotrhu.

Zpráva New York Times odhalila, že cenové pohyby bitcoinu jsou věrné zrcadlu cenových pohybů Nasdaqu, benchmarku, který je zaměřen na technologické akcie. Zatímco krypto trhy by v ideálním případě měly fungovat nezávisle na tradičních trzích, jsou citlivé na pohyby v hlavním finančním světě. Z toho je vidět, že primárně se kryptoměny stále používají jako investiční nástroj, ne jako běžné platidlo.

Zvýšení úrokových sazeb

Ve snaze zchladit inflaci se americká centrální banka rozhodla zvýšit úrokovou sazbu. Zpráva Wall Street Journal signalizovala, že Fed bude následovat agresivní strategii s cílem zvýšit cenu dluhu, zpomalit utrácení a udržet na uzdě rekordně vysokou inflaci. Agresivní růst úrokových sazeb je běžně považován za hlavní indikátor recese.

Po těchto zprávách byl akciový trh i kryptotrh svědky obrovského propadu, investoři ztratili důvěru a začali rozprodávat svá digitální aktiva.

Regulace vlád

Globální trh s kryptoměnami je pod drobnohledem světových vlád, které se snaží kryptoměny regulovat a mnoho lidí si slovo "regulace" spojí s negativním postojem ...

Celsius network

Celsius Network, v neděli 19.6. oznámila, že zmrazuje všechny kryptotransakce s odkazem na „extrémní tržní podmínky“. Po odstávce došlo k obrovskému výprodeji, kdy se všechny kryptoměny propadly.

Podle zprávy agentury Reuters společnost k 17. květnu zpracovávala půjčky v hodnotě 8,2 miliardy dolarů a měla aktiva ve výši 11,8 miliardy dolarů, uvádí její web. V srpnu loňského roku uvedla, že má aktiva přesahující 20 miliard dolarů.

Aktuální oznámení na webu Celsius Network:

Celsius network

Jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna bitcoin je nepochybně jedním z nejoblíbenějších aktiv pro investování. Je snadné stát se kryptoinvestory i pro lidi, kteří se nikdy předtím o obchodování nezajímali. Výsledkem je, že existuje mnoho predikcí cen BTC, které mají za cíl odpovědět na jednu jednoduchou otázku: Zvýší se v budoucnu znovu cena?

Většina odborníků je obecně optimistická ohledně bitcoinu. Někteří, jako Wallet Investor, si myslí, že v příštích pěti letech uvidíme cenu bitcoinu téměř 150 tisíc dolarů. Jiní, jako Digital Coin Price, mají také pozitivní výhled, ale mnohem rezervovanější: jejich předpovědi ceny BTC uvádějí, že aktivum s největší pravděpodobností dosáhne „pouze“ 100 000 USD do roku 2027.

Na rozdíl od Etherea Bitcoin nemá tu výhodu, že je rozlehlým ekosystémem velmi rozmanitých krypto produktů a služeb. Je to to, co tvrdí, že je - digitální měna, nic víc, nic míň. Ve spojení s jeho neekologickým algoritmem proof-of-work (PoW) se bitcoin začíná zdát stále méně lukrativní investicí.

Zastánci digitálních měn nicméně tvrdí, že podobné výrazné poklesy kurzu kryptoměn jsou vhodnou příležitostí k jejich nákupu. Podle jejich odpůrců jde ale o předzvěst prasknutí bubliny.

Každopádně sledujte grafy s aktuální cenou bitcoinu a ETH, ať se můžete sami rozhodnout, zda už je ten pravý čas zkusit investovat do krypotměn.

Kde obchodovat kryptoměny

Pro obchodování se vyplatí zvolit solidní platformu, jako je  binance.com a coinbase.com (pro nákup platební kartou):

Binance nákup krypto kartou

coinbase - bitcoiny nákup kartou

Nákup bitcoinu platebí kartou je možný i u coinmama.com a seriózní rakouské platformy bitpanda.com. Oba obchody s kryptoměnami mají větší počáteční limity než Coinbase:

coinmama - prodej bitcoinů

bitpanda - bitcoiny prodej

 

Další weby, kde je možné koupit bitcoiny ...

 

Zajímavá možnost obchodování kryptoměn během turbulentního kurzu je brooker platforma Plus500, kde se dá obchodovat na poklesu nebo nárůstu kurzu a tím zvýšit svou šanci na výdělek i během jinak nepříznivého vývoje cen kryptoměn:

Plus500 - bitcoin CFD

Prosím mějte na paměti, že obchodování je riskantní aktivita (86% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze!).

Návody, jak krok za krokem obchodovat kryptoměny

Návod na osvědčenou českou krypto burzu Coinmate:

A zde je popis nákupu bitcoinů platební kartou na webu Coinbase:

Coinmama je ověřený web pro nákup bitcoinu a ethereum platební kartou. Zde je návod:

Bitpanda je bezpečný rakouský web, který nabízí prodej BTC, ETH, LTC a DASH pomocí platební karty. Návod zde:


Novinky:

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Příčiny pádu kurzů kryptoměn

Jaké jsou příčiny pádu kurzů kryptoměn, ke kterým došlo v květnu 2022?

Aktuální kurzy:

BTC 40539.4 EUR
ETH 2093.68 EUR
LTC 68.21 EUR
XRP 0.576 EUR
ARK 0.9536 EUR
DASH 29.53 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 1.1 EUR
NAV 0.05247 EUR
OK 0.00467 EUR
PIVX 0.32 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IO© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN