Coinmama.comBitcoiny - návod na nákup

Jak vydělat na poklesu BTC

Jak vydělat na poklesu BTC

Aktuálně poklesla cena bitcoinu o 70 tis. Kč za měsíc. Dá se na poklesu ceny bitcoinu vydělat?

pokles ceny bitcoinu - listopad 2019

Pokud budete spekulovat na pokles ceny komodity (tzv. Short Selling), pak lze vydělávat i při klesajícím trendu trhu.

Jak short selling funguje

Vše si vysvětlíme na jedoduchém příkladu. Např. očekáváte, že dojde k poklesu ceny určité komodity. Tu si půjčíte a na trhu prodáte za aktuální (a tedy ještě vysokou) cenu. Pokud vaše očekávání vyjde a cena komodity výrazně klesne, pak ji nakoupíte ve stejném množsví, ovšem teď už za mnohem nižší cenu a vrátíte. Zbylé peníze vám ale už zůstanou v kapse :-)

Na finančním trhu se už dnes běžně obchoduje i s kryptoměnami, takže není problém provést short selling i s bitcoinem, který je mezi kryptoměnami stále dominantní.

Reálné možnosti bitcoin shortu

 1. Přímý prodej
  Pokud máte nějaké BTC v kryptoponěžence a jste si jisti, že dojde k poklesu bitcoinu, pak ho můžete jednoduše prodat a za nějaký čas opět nakoupit. Buď ve stejném množství a s finančním ziskem nebo za veškeré prostředky pro další spekulaci. Osvědčených a vyzkoušených obchodů s bitcoinem je celá řada:


 1. CFD broker

  Výhoda CDF (contracts for difference) obchodování je ta, že žádné bticoiny nevlastníte. Pouze spekulujete na pokles jejich ceny. Čili nemusíte mít žádnou kryptopeněženku ani nemusíte mít oficiální účet na burze.

  Pokud chcete vyzkoušet CFD obchodování, doporučuji Plus 500 Je zde totiž možnost si zdarma vytvořit demo účet a vše nejprve nanečisto natrénovat. Každopádně mějte na paměti, že při spekulacích můžete snadno přijít o své vklady!

  Solidní platfromou pro spekulace s kryptoměnami je také kryptoburza Binance, která taktéž nabízí pákové obchody:

  Plus 500 - CFD broker

  binance.com - pákové obchody kryptoměn

Jak CFD obchodování funguje

Při obchodování CFD aktivum (akcie, komodity, kryptoměny) přímo nevlastníte, ale spekulujete jen na pokles nebo růst jeho ceny. Mezi vámi a brokerem je smlouva o vyrování rozdílů ceny aktiva – odtud právě název Contracts for difference = CFD.

Vzhledem k tomu, že podkladové aktivum nevlastníte a spekulujete pouze na změnu jeho ceny, tak můžete provádět i zmíněný CFD short selling, tedy prodávat CFD třeba na bitcoiny.

Při short sellingu je rozhodující vědět, kdy short spustit. Je třeba být alespoň trochu obeznámen s technickou analýzou grafů a sledovat kurz bitcoinu.

Technická analýza

Technická analýza se týká studování grafů a trendů vývoje kurzu aktiva (v našem případě bitcoinu) a řídí se jasnými pravidly:

 • O tržní hodnotě rozhoduje poptávka a nabídka.
 • Cenové pohyby nejsou náhodné. Spíše často sledují trendy, které mohou být buď dlouhodobé, nebo krátkodobé.
 • Historie má tendenci se opakovat. Obchodníci reagují stejným způsobem, když čelí podobným podnětům jako v minulosti.
 • Chcete-li provést technickou analýzu, musíte se naučit studovat grafy kurzů, konkrétně svíčkové grafy, které jsou pro analýzu nejpoužívanější.

Ohledně čtení grafů a jejich signálů se již napsala spousta článků, takže zde je rozebírat nebudu. Jen velmi stručně základní prvky svíčkového grafu:

svíčkový graf

V pravé části vidíte červeně prudký pokles kurzu, kteý následně vystřídal prudký nárůst ceny BTC. To se odrazilo i na objemu realizovaných obchodů, který je zobrazen ve spodní části grafu. Každá jednotlivá svíčka popisuje průběh kurzu během nějaké časové periody (např. 5 minut nebo 1 dne). Na začátku této peridody byl kurz na hodnotě open. Close označuje hodnotu kurzku na konci periody. Během periody se ale cena bitcoinu mohla pohybovat ve větším rozsahu, který je naznačen slabší čárou (knotem svíčky), v rozmezí low - high. Pokud je hodnota open menší než close, tj. jde o růst kurzu, označuje se svíčka zeleně nebo bíle. Pokud jde o pokles kurzu, pak červeně nebo černě.

Každopádně doporučuji užitečný nástroj pro technickou analýzu BTC - Trading View, kde se můžete s tímto grafem setkat.

Vedle technické analýzy ale existuje i další důležitá část:

Základní analýza

Základní analýza je u bitcoinu věcí značně komplikovanou. Na rozdíl od akcií, kde jde o výkon nějaké konkrétní firmy, je bitcoin mnohem hůře uchopitelný. Samozřejmě má ale na jeho kurz vliv řada událostí – např. když byla v roce 2019 hacknuta velká kryptoměnová burza Binance, došlo k drastickému poklesu ceny BTC. Takže jde i o to sledovat aktuální zprávy a události ze světa kryptoměn a odhadovat jejich dopat na vývoj kurzu.

Zaujala vás možnost výdělku na poklesu kurzu bitcoinu? Chcete short selling vyzkoušet?
Přečtěte si návod na platformu Plus 500 ...


Novinky:

Propad BTC

Aktuální propad ceny BTC souvisí s reakcí na poměrně radikální krok vlády Salvadoru, která přijala Bitcoin za zákonné platidlo.

Coinmate umí výplatu v Kč

Coinmate právě oznámilo spojení s platebním portálem ThePay.cz, díky kterému jsou opět možné převody i výplaty z Coinmate v CZK.

Co udělala Čína?

Čína zavádí restrikce vůči kryptoměnám. Bitcoin a další kryptoměny nadále oslabují. Aktuálně se cena BTC dostala pod 650 tis. Kč.

Aktuální kurzy:

BTC 52839.1 EUR
ETH 3254.71 EUR
LTC 156.75 EUR
GNT 0.3334 EUR
LSK 2.903 EUR
NAV 0.3974 EUR
OK 0.02272 EUR
PIVX 0.6367 EUR
STRAT 1.29 EUR
ARK 1.439 EUR
XRP 0.9354 EUR
DASH 159.51 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IO© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN