Coinmama.comBitcoiny - návod na nákup

Ethereum budoucnosti

Ethereum budoucnosti

Zdá se, že Ethereum je opět o krůček napřed před svou největší konkurencí – Bitcoinem.

Dlouho očekávaná změna ověřování Ethereum 2.0 prošla testy víceméně úspěšně. O co se jedná?

Ověřování transakcí v „digitální účetní knize“ blockchainu v současné době vyžaduje velmi náročné výpočty a také značnou výpočetní sílu, která spotřebovává velké množství energie. Tento princip se nazývá Proof of Work (PoW) a zcela bez debat masivně přispívá k růstu emisí uhlíku.

Bitcoin spotřebovává šílené množství energie kvůli své těžbě prostřednictvím fosilních paliv a již vyvolal celosvětové pobouření v souvislosti s obavami ze změny klimatu. Pokud si kryptoměny chtějí upevnit své místo v budoucnosti, bude jejich ekologizace naprostou nutností.

Ethereum 2.0 má být kryptoměna budoucnosti. Přejde z ověřování typu Proof of Work na Proof of Stake (PoS) systém. Jde o to, že k potvrzování transakcí bude stačit měnu držet ve speciální peněžence. Čím více kryptoměn ověřovatelé vsadí, tím vyšší je jejich šance, že budou schopni transakci ověřit a nárokovat si za to odměnu v ETH. Tento proces je energeticky méně náročný, protože nevyžaduje použití výkonných počítačů k řešení matematických hádanek, jako tomu bylo dosud. Úprava slibuje snížit spotřebu energie blockchainu Ethereum o 99%.

Přechod, který je klíčem k energetickým úsporám Etherea, se minulý týden přiblížil realitě díky úspěšnému testu, který simuloval sloučení (tzv. „merge“) řetězců proof-of-work a proof-of-stake Etherea. Částečně na základě zprávy o takzvaném sloučení cena Etheru v uplynulých sedmi dnech překonala Bitcoin.

V současné době má Ethereum dva různé řetězce: starý využívající proof of work a nový využívající proof of stake. Prostřednictvím procesu zvaného merge Ethereum oba řetězce spojí a přejde z proof of work na proof of stake, čímž sníží svou energetickou náročnost. Ke sloučení by mělo dojít v létě 2022.

Upgrade s největší pravděpodobností sníží transakční poplatky v rámci sítě díky efektivitě. Technologický posun pomůže nejen ekologii, ale i lidem, kteří stále nemají přístup k moderním bankovním systémům a potřebují bezproblémovou, ale spolehlivou měnu. Pomůže také při přijímání kryptoměn, protože velké instituce mnohem spíše upřednostní tu s nejmodernějším backendem a vizí do budoucnosti.

Bitcoinu je 13 let a postupně začíná ztrácet své kouzlo i po technologické stránce. Ačkoli je Bitcoin pod tlakem, aby hltal méně energie, neplánuje změnit svou technologii tak, jako se to chystá udělat Ethereum.

Vyplatí se tedy nyní investice do ETH?

Kde koupit Ethereum:

Pro nákup a prodej ETH mohu z vlastní praxe doporučit binance.com a coinbase.com (pro nákup platební kartou) a seriózní rakouskou platformu bitpanda.com.

Zde naleznete podrobné návody na tyto platformy - od založení účtu, po první obchodování s kryptoměnami:

Binance nákup ETH kartou

Coinbase - Ethereum nákup kartou

bitpanda - Ethereum prodej


Novinky:

Bitcoin halving 2024

Pokud si pamatujete, co bylo povyku kolem minulého halvingu BTC v roce 2020, uvidíme jak bude halving Bitcoinu probíhat letos. Duben už se blíží :-)

Ethereum Merge

ETH přechází na Proof of Stake mechanismus. Budoucnost krytpoměn je tu.

Bitpanda v CZK

Bitpanda nyní umožňuje vklady i výběry v CZK a to pomocí platebních karet.

Aktuální kurzy:

BTC 62532.9 EUR
ETH 3487.55 EUR
LTC 77.43 EUR
XRP 0.4845 EUR
ARK 0.7762 EUR
DASH 27.57 EUR
GNT 0.000000009 EUR
LSK 1.452 EUR
NAV 0.04845 EUR
OK 0.007204 EUR
PIVX 0.3339 EUR


nákup bitcoinu výhodně přímo za CZK

Coinbase - ověřený obchodník s kryptoměnami z USA

AVA Trade

kupte Bitcoin bezpečně na Bitpanda.com

kupte Bitcoin na CEX.IO© 2017 bitcoin-now.cz
facebook
THE BEST WAY TO BUY BITCOIN